Baby shower · Events · Humans

Baby shower Pauliny i Kuby

czyli jak przygotować polską wersję przyjęcia dedykowanego przyszłym rodzicom.

W ostatnim roku miałam okazję dać upust swojej potrzebie tworzenia. W opariu o DIY oraz oraz ideę dawania bliskim prezentów o bardzo personalnym i wyjątkowym charakterze, powstał projekt Baby shower Pauliny i Kuby.

Nie napiszę o każdym aspekcie wydarzenia, licząc na Wasz zmysł organizacji oraz kreatywność, nadmienię jednak te kwestie, które wydały mi się najistotniejsze i na które miałam największy wpływ.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

1. Pomysł.

Oczywiście, jest to typowo amerykańskie, często przereklamowane i przesłodzone wydarzenie, na które ludzie reagują stwierdzeniami typu „wymysł, głupota, po co to?”. Postanowiłam jednak przełamać te stereotypy w jednym konkretnym celu, a mianowicie: korzystajmy z każdej okazji, aby móc okazywać sobie wzajemnie radość, cieszyć się ze wspólnych chwil oraz celebrować te, ważne szczególnie dla naszych najbliższych. Dlaczego? Spróbujcie sami zroganizować tego typu imprezę, a zobaczycie ile przy tym zabawy, uśmiechu i satysfakcji.

Ważne! W naszej wersji dziecięcego prysznica istotne było, aby impreza była celebracją dla obojga rodziców. Dzięki temu, żadne z nich nie było wykluczone z udziału w tym wydarzeniu, co potęguje myśl o tym, że dziecko jest ważne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla taty.

Co więcej! Zwiększa to liczbę osób, które będą z nimi podczas tego dnia.

*z resztą, widok panów ubranych w jasne pastelowe kolory, dzielnie biorących udział w przygotowaniach tylko dodaje uroku 😉

2. Miejsce i czas.

Przede wszystkim, obydwa te czynniki zależą od przyszłej mamy. Musimy mieć pewność, że będzie się czuła swobodnie, bezpiecznie, a tego dnia będzie wypoczęta. Istotne jest też, aby zaplanować baby shower na czas między 7 a 9 miesiącem ciąży. Przecież chcemy mieć fantastyczne zdjęcia,na których będzie widać spory już brzuszek.

My mieliśmy do dyspozycji dom mamy Pauliny, co dało nam dużą swobodę i przestrzeń w organizacji każdego z elementów.

Szczęśliwie trafiliśmy też na cudownie ciepły wrześniowy weekend. Prawie idealnie dwa miesiące przed porodem.

3. Dekoracje.

I to właśnie jest jeden z najważniejszych w tym poście elementów! Istotą mojego tekstu jest pokazanie Wam jak dużo frajdy da przyszłym rodzicom i organizatorom ten aspekt wydarzenia. Wszystkie dekoracje i gadżety wymyśleliśmy sami (w dużej mierze ja, ale nietylko). Wiadomo, inspiracji w Internecie jest dużo, ważne jednak, aby interpretować je tak, aby stanowiły indywidualny akcent baby showeru.

Stacja popcorn! Baby shower Pauliny i Kuby! Dobre rady i życzenia.

Dzięki wykonaniu kilku prostych chmurek i okienek oraz etykiet na papierze samoprzylepnym; przyklejeniu ich do wykałaczek czy butelek, moglismy podpisać każdą strefę na szwedzkim stole oraz przygotować dekoracje stołu. Wszystkie te papierowe elementy były przygotowane w jednej tonacji – ważny spójnik całego wydarzenia.

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć mniej i bardziej profesjonalnych stołu oraz dekoracji na terenie całego ogrodu, w którym mieliśmy okazję działać.

dsc_3712-editdsc_9662dsc_9666dsc_9670dsc_9690dsc_9647-edit

Okay, skoro już przeskrolowaliście wszystkie foteczki, na pewno zwróciliście uwagę na kilka szczegółów:

  • kolory – wraz ze wspaniałą i kreatywną Moniką dobrałyśmy takie kolory, aby nie były jedynie sztampowym chłopięcym niebieskim, a przede wszystkim dawały spójny, efektowny oraz łatwy do uzyskania rezultat.

motyw

  • mając dobrane kolory, ustaliłyśmy grafikę etykiet, plakietek, chorągiewek, a także balonów czy lampionów (super sprawa – proste w montażu, idealne do światełek led lekkie dekoracje). Nie ukrywając, wszystkie grafiki przygotowałam w programie PowerPoint, który niestety nie szczyci się najwyższą jakością i oczywiście nie stanowi profesjonalnego narzędzia graficznego, jednak do przygotowania tego rodzaju obrazków świetnie się sprawdza. Przede wszystkim ze względu na łatwość w użytkowaniu.

picture10

presentation1

picture2

picture11

p60918-151230

  • wśród znalezionych w sklepie produktów sezonowych i okazjonalnych wybrałam także łubianki (drugie użycie, zaraz po spożyciu włożonych do nich truskawek), samoprzylepny papier/okleinę oraz wrzosy, które idealnie posłużyły jako „statyw” dla kilku chmurek z ręcznie napisanymi hasłami.
  • motyw kolorystyczny dodatkowo wzbogacony został fantastycznymi kapelusikami made by Natalka oraz pięknymi gadżetami do fotobudki zaprojektowanymi przez Monikę.

dsc_3200-edit

Oczywiście, event miał pewne niedociągnięcia, które jak zwykle przy organizacji wiążą się z finansami (np. za mało białych, jednorazowych obrusów). Ze względu na to, że ten tekst mogą przeczytać moi przyjaciele, nie podam szczegółów dotyczących kwot oraz zaplanowanego budżetu. Mam jednak tabelki, w których skonfrontowałam założenia z wydatkami, jeśli ktoś będzie miał ochotę je prześledzić i zainspirować, to prześlę w prywatnej wiadomości. Tak czy inaczej muszę tu nadmienić, że jest to pierwszy punkt, który będzie determinował Waszą organizację tego typu imprezy.

4. Atrakcje dla rodziców. Gry na baby shower. Integracja i zabawa.

Założeniem organizacji tego typu wydarzenia jest połączenie wielu elementów składających się ta temat: ciąża i rodzicielstwo oraz wszystkich najprzyjemniejszych elementów z nimi związanych.

A więc!

Ciekawe jak będzie wyglądał nowonarodzony maluch? – gra, w której uczestnicy dobierają się w pary i z pomocą kartki i długopisu, nie widząc efektów, rysują określone przez osobę prowadzącą części ciała dziecka. Gra z przymrużeniem oka, dla ludzi z poczuciem humoru 😉

Czy wybraliście już imię? – indywidualnie lub w grupach, gracze spisują imiona na każdą literę alfabetu, sposród których przyszli rodzice wybierają najfajniejsze, najciekawsze lub najdziwniejsze.

Świetnie zagrali w tę grę Ola i Janek, którzy wśród swoich pomysłów zamieścili, na przykład:

A a niech będzie Gniewomir!

Bbardzo ładne imię – Gniewomir!

Zzaraz, zaraz, musi być Gniewomir!

Dobre rady i życzenia!

Do słoika, skrzynki lub pudła, które podarujecie w prezencie przyszłej mamie i przyszłemu tacie; przez cały czas trwania wydarzenia wrzucamy wszelkie rady i życzenia, które kierujemy do młodych rodziców oraz nowonarodzonego bobo.

dsc_3243-edit

Fotobudka

Klasyk gatunku. Indywidualnego charakteru nadadzą tu gadżety do zdjęć, nietypowy ubiór, a przede wszystkim para przyszłych rodziców jako współmodele! 😉

Tort i prezenty

Wszystko co przyda się rodzicom i noworodkowi oraz wszystko to, co zbierzecie jako pamiątki z dnia babyshowerowego. Zdjęcia z fotobudki robione polaroidem i przyczepione do ręcznie robionej ramki lub blejtramu. Dobre rady i życzenia. Elementy dekoracji, a przy odrobinie dobrego światła i posiadaniu aparatu lepszego od ziemniaka – mini sesja ciążowa.

p60918-163916

O to ja z tortem, który w wyniku braku czasu nie zdążył odpowiednio stężeć. Wersja naked cake o smaku, który najbardziej lubią bohaterowie imprezy – czekoladowym! A poniżej – mini sesja z wykorzystaniem elementów dekoracji i gadżetów z fotobudki.

dsc_9769-edit-kopiadsc_9757-edit-kopia

Na ostatnim zdjęciu radośni przyszli rodzice na dwa miesiące przed przyjściem na świat cudownego, przeprzystojnego Ksawerego 🙂

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Kończąc ten post chciałabym podziękować raz jeszcze całej fantastcznej drużynie, z którą tak dzielnie przygotowaliśmy wydarzenie na blisko 30 osób. Zastrzegam sobie prawa do zdjęć oraz dziekuję Paulinie i Kubie za możliwość ich udostępnienia i życzę im jeszcze mnóstwa kolejnych, tak uśmiechniętych  chwil! Już we trójkę!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s